سامانه پشتیبانی 6234
بازدید: 24
کد: 2000
زمان انتشار: یکشنبه 9 آبان 1400 14:09:03

جالب ترین موزه های استانبول

یکی از جاهایی که هم برای گشت و گذار خیلی گزینه خوبیه و هم برای اطلاعات کسب کردن، #موزه ‌ها هستن. موزه‌های هر شهر درواقع یک نمایی از اون شهر و مردمش رو هم نشون می‌دن. امروز می‌خوایم چندتا از خاص‌ترین موزه‌های #استانبول
رو بهتون معرفی کنیم. حوصله #موزه‌_گردی دارید؟
استانبول بیش از ۲ هزار ساله که اقامتگاه قو‌م ‌ها و امپراطوری ‌های مختلف بوده و به همین دلیل موزه های استانبول آثاری ارزشمند را در خود جای داده و این شهر را در دنیای باستان شناسی به شهری پر اهمیت تبدیل کرده ،.
موزه های استانبول برخی در حد جهانی دارای محبوبیت هستن و چند تا از موزه ها ی محبوب رو به شما معرفی میکنیم.
کاخ توپکاپی استانبول، یکی از موزه های تاریخی استانبول و از معروف ترین دیدنی های استانبول است که بیش از ۵۰۰ سال قدمت داره . این موزه به تنهایی کاخی زیبا و شگفت انگیزه که حتی اگر در آن خبری از موزه هم نباشه جذابیت های فراوانی برای دیدن داره . در این موزه می تونین آثار ادبی و هنری زیادی از فرهنگ و ملل مختلفی مثل ایران و دیگر کشور ها ببینید. علاوه بر این گنج های سلطنتی و اقلام لوکس و قدیمی هم در این کاخ موزه نگهداری میشه  .
موزه پرا استانبول (Pera Museum) به عنوان یکی از معروف ترین موزه های استانبول آثاری از تمدن ‌های مختلف قدیمی رو در دل داره . برای علاقه ‌مندان به دنیای هنر، کمتر مکان دیدنی در استانبول مثل موزه پرا جذابیت خواهد داشت. بیشتر آثار تاریخی این موزه به شرق باستان مربوط می‌شه.
ساختمان متعلق به موزه، در سال ۱۸۹۳ ساخته شده و پیشتر در اختیار هتل بریستول قرار داشته است، اما بعد از مدت‌ها متروکه ماندن، در سال ۲۰۰۵ به دست بنیاد Suna and İnan Kıraç تبدیل به موزه شد. موزه پرا استانبول، موزه ای هنری و خصوصی است که در نزدیکی میدان تقسیم استانبول قرار داره .
موزه هنرهای مدرن استانبول یا استانبول مدرن (Istanbul Modern) یکی از زیبا ترین موزه های استانبول هست که به منظور به اشتراک گذاری خلاقیت هنری و هویت فرهنگی ترکیه در سطح ملی و بین المللی، به عنوان اولین موزه هنر مدرن و معاصر در ترکیه در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد.
موزه استانبول مدرن در کل دو طبقست که در طبقه اول با مجموعه ها و نمایشگاه های موقت موزه مواجه می شوید و می تونید  از سینما و کتابخانه هنر موزه استفاده کنید. در طبقه دوم موزه رستوران و مغازه ای قرار دارد که برای استراحت و تفریح مناسب هست
برخی دیگر از موزه های جذاب استانبول :
موزه های زنجیره ای مادام توسو (Madame Tussauds)
موزه کارخانه راحمی کوچ استانبول (Rahmi Kuch Factory Museum in Istanbul)
کاخ موزه ایا صوفیه (Hagia Sophia)
موزه فرش استانبول (Carpet museum in Istanbul)
موزه اورهان کمال استانبول (Orhan Kemal Museum in Istanbul)
موزه سنت ایرنه استانبول (St Irene Museum Istanbul)
منبع: 6234
آدرس منبع: http://www.mrtravel6234.ir
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 19 آبان 1400 14:01:05
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، کال سنتر : 02148312000