سامانه پشتیبانی 6234
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • قدردانی جشنواره بین‌المللی لهستان از کارگردان و فیلمبردار «محمد رسول‌الله(ص)»
بازدید: 27
کد: 212
زمان انتشار: دوشنبه 2 آذر 1394 13:52:01

قدردانی جشنواره بین‌المللی لهستان از کارگردان و فیلمبردار «محمد رسول‌الله(ص)»


قدردانی جشنواره بین‌المللی لهستان از کارگردان و فیلمبردار «محمد رسول‌الله(ص)»

مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی تخصصی هنر فیلمبرداری کمرایمیج لهستان با تقدیر از برگزیدگان و تقدیر ویژه از بزرگان سینمای دنیا در حوزه سینماتوگرافی، و با حضور بیش از دو هزار نفر از فیلمبرداران و عوامل فنی سینما و تدوین در سالن اپرای بیدگورچ لهستان برگزار شد.

در بخشی از این مراسم رئیس جشنواره با دعوت از مجید مجیدی و ویتوریو استرارو، کارگردان و مدیرفیلمبرداری فیلم سینمایی محمدرسول‌الله(ص) به روی جایگاه، به صورت ویژه و با اهدای نشان عالی این جشنواره هنری حوزه‌ی سینماتوگرافی از آنان تقدیر کرد.

مجید مجیدی پس از دریافت نشان ویژه جشنواره در سخنان کوتاهی به تشریح اهداف ساخت فیلم سینمایی محمدرسول‌الله(ص) با همکاری گروهی از سینماگران از جمله ویتوریو استرارو پرداخت و از وی قدردانی کرد. مجیدی در بخش دیگری از در سخنانش با اشاره حوادث تروریستی اخیر در اروپا افزود: عده ای همچون گروه داعش امروز تصویر بسیار بد و خشنی را از اسلام ایجاد کردند که باعث رعب و وحشت شده است. مجیدی گفت این اتفاقات هیچ ربطی به اسلام ندارد و داعش نام اسلام را به سرقت برده است؛ اما این درست نیست و در حقیقت، دین اسلام، دین صلح و محبت و صفا و صمیمیت و دوستی است.

کارگردان فیلم محمدرسول‌الله(ص) بر این نکته هم تاکید کرد که «اسلام واقعی هیچ دین الهی را نفی نمیکند و با همه ادیان الهی رابطه برادری و دوستی دارد».

هنگامیکه مجیدی از اسلام واقعی و رابطه دوستی و برادری آن با ادیان الهی دیگر سخن گفت، جمعیت دو هزار نفری حاضر در سالن اپرای بیدگورچ به پاخواسته و دقایقی به تشویق این سخنان پرداختند.

مجیدی در پایان با تشکر از مسئولین جشنواره و کشور لهستان برای حضور فیلم محمدرسول‌الله(ص) در این جشنواره بین‌المللی ، ابراز امیدواری کرد که فیلم کودکی پیامبر اسلام در دنیا دیده شود و به عنوان یک کار فرهنگی اثرگذار باشد و بتواند گوشه ای چهره واقعی اسلام را که امروز با فعالیت سوء گروههای تکفیری مخدوش شده است، به ملت جهان نشان دهد.
پس از سخنان مجیدی، ویتوریو استرارو مدیر فیلمبرداری (سینماتوگراف) فیلم سینمایی محمدرسول‌الله(ص) در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جشنواره به بیان نکات و خاطراتی از حضورش در پروژه فیلم کودکی پیامبر اسلام پرداخت. دارنده سه جایزه اسکار در فیلمبرداری، پس از ذکر نکاتی در خصوص ویژگیهای اساسی فیلمبرداری فیلم محمدرسول‌الله(ص)، بر این نکته که در ساخت فیلم محمد(ص) از جدیدترین تکنولوژیهای عرصه فیلمبرداری در نور و تصویر استفاده شده است سخن گفت. استرارو سخنان خود را با تشکر از رئیس جشنواره و مجیدی و حضار در سالن به اتمام رساند.

در بخش دیگری از مراسم اختتامیه، رئیس جشنواره بین‌المللی هنر فیلمبرداری کمرایمیج لهستان در سخنانی ضمن ارائه گزارش از برگزاری این جشنواره فنی در حوزه سینماتوگرافی گفت: جشنواره ما مفتخر است که فیلم #محمد_رسول_الله (ص) را میزبانی کرد و آن را نمایش داد.

از دیگر بخشهای مراسم اختتامیه نمایش نمونه‌ای از آثار فیلمبرداران برگزیده در جشنواره و همچنین دقایقی از صحنه‌های فیلم سینمایی محمدرسول‌الله(ص) به صورت ویژه برای حضار در سالن بود. تقدیر از برگزیدگان در حوزه تخصصی سینماتوگرافی قسمت دیگری از اختتامیه جشنواره کمرایمیج بود و مجید مجیدی تنها کارگردانی بود که در این بخش از وی در این جشنواره تقدیر شد و نماد ویژه به وی تعلق گرفت.

بسیاری از فیلمبرداران و تدوینگران برجسته دنیا پس از پایان مراسم در دیدارهای کوتاهی با مجیدی ضمن ابراز خرسندی و علاقه نسبت به فیلم محمدرسول‌الله(ص)، به کارگردان فیلم و استرارو بابت ساخت این اثر فرهنگی هنری تبریک گفتند.
منبع: افکارخبر
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 2 آذر 1394 13:52:01
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، تلغن ویژه 02148312