سامانه پشتیبانی 6234
بازدید: 40
کد: 208
زمان انتشار: دوشنبه 2 آذر 1394 13:36:06

درگیری اینستاگرامی سینا سرلک و علی قمصری بر سَرِ «شهرزاد»!

از هفته های گذشته شبکه نمایش خانگی میزبان سریالی است که این روزها مخاطبان زیادی را جذب کرده، مخاطبانی که به دلایل متفاوتی از جمله: فیلم نامه، کارگردان، بازیگر و «محسن چاوشی» به این فیلم علاقه مند شدند، قصه «شهرزاد» در سالهای پس از کودتای ۲۸ مرداد می گذرد و حسن فتحی کارگردانی آن را برعهده دارد. یکی از نقاط مثبت این سریال موسیقی متن و تیتراژ آن است که مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است، تاکنون «محسن چاوشی» و «علیرضا قربانی» تیتراژ این سریال را برعهده داشته اند که با بازخورد های خوبی همراه بوده است. پس از انتشار قسمت پنجم این سریال که با قطعه ی جدیدی از محسن چاوشی به نام «کجایی» همراه بود «علی قمصری» که خود نوازندگی تار موسیقی متن «شهرزاد» را برعهده داشته است با انتشار متنی به انتقاد از روند موسیقیایی این سریال پرداخت. در ادامه متن منتشر شده توسط این نوازنده را مشاهده می کنید:

«ایده هاى آرمانگرایانه اى که در لباس پوپولیسم ، خودشان را براى جمعیت قابل دریافت مى کنند: به نظر من سریال “شهرزاد” با وجود داشتن ایده هایى جالب ، رفته رفته پیچ و تاب هنرى اش را در سایه ى میل به از دست ندادن مخاطب ، از دست مى دهد و برایم جالب است که عوامل سریال ، با عوض کردن موسیقى تیتراژ فردین خلعتبرى با صداى چاوشى و ناله هاى سرلک، صادقانه ، موسیقى را نیز با سقوط هنرى اثرشان همسو کردند. البته به هیچ عنوان از اینکه تار موسیقى متن (و نه تیتراژ) را نواختم پشیمان نیستم و نوشته ام ارتباطى به حضور و عدم حضور تار ندارد. الان متوجه شدم که آقاى سرلک دقایقى پیش در صفحشون دستورحمله به صفحه ى من رو دادن. موسیقى فضاى عجیبى پیدا کرده. باعث تاسفه. درحالى که کلمه ى ناله یک شیوه در آواز و نام یک تکنیک در نوازندگی هست و توهینى در نوشته ى من وجود نداره. به هر حال امیدوارم شاد باشند»

پس از این بود که «سینا سرلک» واکنش تندی به صحبت های علی قمصری نشان داد و گفت: «علی قمصری در کاری که به شما مربوط نیست دخالت نکن و به ساختن موزیک هایی که در ذهن هیچکس نمانده و نخواهند ماند ادامه بده، ناله های من و محسن چاوشی به تمام کارهایی که شما در این سال ها ساختی می ارزد» همچنین او در ادامه نوشت: «جواب این افراد را در صفحه خودشان کوبنده بدهید، چون این ها هستند که با این نحوه برخورد و قضاوت های بی جا مردم را از موسیقی اصیل دور کرده اند»

اما این پایان کار نبود و علی قمصری نیر مجددا در پاسخ به سینا سرلک، به پاک کردن پست اینستاگرامی سرلک از صفحه اش اشاره کرد و  نوشت:

«هر هنرمندى در هر ژانرى براى من محترم است. من با محسن چاوشى اشتراکى چه در سبک و نگاه و چه در تعداد مخاطبین ندارم و برایش آرزوى موفقیت مى کنم. همگان هم مى دانند که من ترسى از کسى ندارم که مطلبى را نوشته و پاک کنم. چون در انتقادم بى ادبى وجود ندارد. اما در مورد آقاى سرلک ، با توجه به اینکه نوشته ى من تنها درمورد ساختار کلى سریال بود و آداب نگارش در آن رعایت شده بود و اصولا در مورد چیزى نوشته بودم که نقشى هم در شکل گیرى اش داشته بودم، بسیار دلگیر هستم و اصلا پیش بینى نمى کردم که یک نقد ساده با دعوت ایشان به حمله مواجه شود ، قویا اعلام مى کنم که از صداى ساز من در قسمتهاى بعدى این مجموعه نباید استفاده شود.
من تنها به خاطر اعتماد به فردین سازم را بى چشمداشت مالى براى این موسیقى کوک کردم و بدون اینکه حس کنم ، سازم نقش بزرگى در این سریال ایفا کرده ، درخواست حذف این نواهاى نامانوس را از این سریال دارم.جالب است تا همین قسمت جدید سریال که نامم را خودشان براى اولین بار در پایان نوشتند ، من هیچ کجا اعلام نکرده بودم که در آن نواخته ام»

حال باید دید واکنش «محسن چاوشی» به این اتفاقات چیست.

photo_2015-11-20_00-33-20  photo_2015-11-20_00-33-13


منبع: موسیقی پارس - نیما باقری
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 2 آذر 1394 13:36:06
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، تلغن ویژه 02148312