سامانه پشتیبانی 6234
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟ از هدیه تهرانی تا سعید معروف + تصاویر
بازدید: 167
کد: 180
زمان انتشار: یکشنبه 19 مهر 1394 12:39:04

گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟ از هدیه تهرانی تا سعید معروف + تصاویر

چهره های مشهور ایرانی در گوگل

گوگل منبع اصلی گرفتن اطلاعات شده است. از روزنامه نگاران گرفته تا مخاطبان عادی هر وقت می خواهند درباره موضوعی بیشتر بدانند، حتما یکسری به گوگل می زنند. هر چند بعضی وقت ها اطلاعاتی که گوگل می دهد خیلی قابل اطمینان نیست.

سایت های متعددی که برای گرفتن کلیک و بالا رفتن رنکینگ شان در بین سایت ها و خبرگزاری ها حاضرند هر خبری را منتشر کنند یا حتی خبرسازی کنند. به ویژه اینکه اطلاعات درباره چهره هیا مطرح باشد.

خیلی وقت ها شده هنوز اسم کامل یکی از این چهره ها نوشته نشده، خود گوگل واژه هایی را پیشنهاد می کند تا جستجو برای کاربران راحت شود. این اتفاق در مورد اسامی و واژه هایی می افتد که بیشترین جستجو را داشته اند. بعضی از واژه هایی که گوگل پیشنهاد می دهد، تعجب برانگیز است.

علی کفاشیان

«علی کفاشیان درگذشت»، این اولین گزینه پیشنهادی گوگل برای جستجو در اخبار مربوط به رییس فدراسیون فوتبال است. این جمله تیتر یک مطلب طنز در سایت عصر ایران است. نویسنده چهل سال آینده بعضی از چهره ها را پیش بینی کرده و برای کفاشیان نوشته که به خاطر خنده های زیاد فوت کرده است.

بازداشت؛ این دومین پیشنهاد است. بازداشت کفاشیان به چهار سال قبل برمی گردد. او به خاطر ابهامات مالی به دادسرای ویژه کارکنان دولت در زندان اوین رفت و یک صبح تا شب همانجا ماند تا پاسخگوی سوالاتی باشد.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

عکس علی کفاشیان

داماد؛ این کلمه را گوگل کنار اسم کفاشیان می گذارد، به نظر می رسد او از دوران خواستگاری اش داستان هایی را تعریف کرده اما این کلمه فقط مربوط به تیتر صحبت های کفاشیان درباره تمدید قرارداد کی روش، سرمربی تیم ملی است. در جواب سوال خبرنگاران که پرسیده بودند، کی روش کی واب بله را می گوید، گفته بود: «مگر بار اول در خواستگاری بله را می گویند.» این حرف او بهانه شده بود که تیتر بزنند: کفاشیان در نقش پدر داماد.

بانک مرکزی؛ قبل از اینکه کفاشیان در ورزش سمتی بگیرد، مدیرکل ارزی بانک مرکزی بود. اخباری که کفاشیان را به بانک مرکزی ربط می دهند درباره حقوقی است که از بانک مرکزی می گیرد؛ مبلغ 8 میلیون تومان است. این اعتراف خود کفاشیان در گفتگو با رضا رشیدپور بوده است.

حسن روحانی

اولین گزینه هایی که سرچ گوگل می دهد، سایت، توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام رییس جمهوری است. کلمه قابل توجه جاسوس انگلیس است. سایت تارنمای جامع متدین، با عنوان «افشاگری سعید قاسمی: فراری دادن جاسوسان انگلیس توسط حسن روحانی» کلیپی را منتشر کرده است.

چپ دست؛ این واژه اولین کلمه ای است که گوگل در جستجوی نام حسن روحانی پیشنهاد می دهد. روحانی چپ دست است و به خاطر همین این کلمه خیلی استفاده شده است. دلیل دیگر هم این است که در کلیپ تبلیغاتی روحانی در دوران انتخابات او دست چپش را بی حرکت نگه داشته بود. در آخر مشخص شد کلید تبلیغاتی در دست چپش بوده.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

حسن روحانی در گوگل

در سنندج؛ برای شهروندان سنندجی سفر رییس جمهوری به شهرشان خیلی اهمیت داشته است. در سنندج جزو کلماتی است که کاربران زیادی در گوگل جستجو کرده اند.

شورای نگهبان؛ جمله معروف رییس جمهور اینکه شورای نگهبان چشم است و نباید وظیفه دست را انجام بدهد، دلیل پر رنگ شدن کلمه شورای نگهبان است.

هدیه تهرانی

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

عکس هدیه تهرانی

«تهرانی و پارتی» و «تهرانی و همسرش» بیشترین جستجوها را برای نام این بازیگر داشته است. کلمه پارتی مربوط به سایتی است که مدعی شده «ه.ت» و یک ستاره دیگر سینما در یک میهمانی شبانه دستگیر شدند. خبر منبعی ندارد و جالب است که حتی نام تهرانی در متن خبر هم نیست. واژه همسر هم مربوط به عکس هایی است که از تهرانی و همسر سابقش منتشر شده است.

مهراوه شریفی نیا

دو گزینه مهم و البته باورنکردنی درباره شریفی نیا می شود در جستجوی گوگل دید.

خودکشی؛ این خبر را سایت دزلا منتشر و به دروغ مدعی شده است که شریفی نیا بعد از اینکه با قرص برنج خودکشی کرده و ناکام مانده از سه جا هم رگش را زده ولی باز هم پزشکان او را نجات داده اند.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

عکس مهراوه شریفی نیا

همسر؛ کسانی که از زندگی شخصی مهراوه شریفی نیا خبر دارند می دانند که او فعلا ازدواج نکرده است. این گزینه پیشنهادی گوگل برای بازی شریفی نیا در سریال معمای شاه است. او در این سریال نقش ثریا همسر محمدرضا پهلوی را دارد.

محمدرضا گلزار

شایعات زیادی درباره این هنرپیشه مطرح است و بیشتر از هر چیز همه دنبال این هستند که ببینند این شایعات تایید می شود یا نه.

گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

مایکل جکسون؛ در جستجوی گلزار در گوگل، اسم مایل جکسون در رده های بالا گزینه های پیشهادی ظاهر می شود. روی این اسم کلیک که می شود، خبر از حضور گلزار در کنسرت خواننده سرشناس آمریکایی می آید. نکته جالب این است که این عکس سال 2013 منتشر شده است ولی تاریخ مرگ جکسون سال 2009 بوده. گلزار را می شود کنار خواننده های زیرزمینی و آن ور آبی هم دید. اینکه کدام عکس ها فتوشاپی اند و کدام ها اصل، خدا داند.

محمدرضا گلزار ازدواج کرده؟ این هم سوالی است که کاربران گوگل به کرات پرسیده اند. جواب به این سوال قطعا منفی است.

محمد جواد ظریف

گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

زندگی خصوصی، همسر و فرزندان؛ اینها گزینه هایی هستند که می شود در جستجوی اسم وزیر امور خارج دید. «آنچه از زندگی شخصی ظریف نمی دانید.» این عنوان گفتگوی روزنامه ایران با ظریف است. ظریف در این مصاحبه از خانواده اش گفته. از تحصیلات، زندگی در آمریکا و اینکه چطور خواستگاری رفته، در 19 سالگی ازدواج کرده، پسرش هم در همین سن متاهل شده و دخترش را هم در 17 سالگی به خانه بخت فرستاده اما گزینه همسر ظریف به خاطر موضوع دیگری در گوگل سرچ شده. همسر ظریف به همراه همسران حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، علی جنتی، حسن هاشمی و ... بازدیدی از برج میلاد داشتند و به خاطر همین هم این خبر مورد توجه بوده است.

علی اکبر هاشمی رفسنجانی

لحظه وداع هاشمی با پسرش مهدی قبل از رفتن به زندان بیشترین بازدید را داشته است و به خاطر همین کلمه وداع اولین پیشنهاد گوگل برای دیدن اخبار مربوط به رییس تشخیص مصلحت نظام است.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

روستایی؛ انتقاد رفسنجانی از بعضی افراد که ادعای انقلابی بودن شان می شود، جنجال به پا کرد. او گفته بود: «آنهایی که امروز انقلابی گری شان می شود در روستا مخفی شده بودند.» این جمله باعث شد بعضی ها معترض شوند و کمپین من یک روستایی ام راه بیندازند.

آمریکا و موضع گیری های رفسنجانی نسبت به سیاست های آمریکا و سیاست های خود ایران در قبال این کشور هم جزو پربیننده ترین های گوگل بوده.

سعید معروف

جستجوی نام کاپیتان تیم ملی والیبال هم کلمات متفاوتی را پیشنهاد می کند.

غزاله؛ معروف عکسی با دختری به این نام منتشر کرده. حالا یکی او را همسر آینده اش معرفی کرده و یکی دوست نزدیک؛ او اما ظاهرا غزاله دختردایی معروف است.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

عکس سعید معروف

ریش؛ چرا سعید معروف ریش گذاشته؟ ظاهر متفاوت معروف در بازی های اخیر طرفداران او را وسوسه کرده در گوگل دنبال چرایی این موضوع باشند.

حامد بهداد

انتقاد حامد بهداد از چالش آب سرد در صدر خبرهای مربوط به این هنرپیشه است. همایون شجریان بهداد را برای پیوستن به این چالش دعوت کرده بود، چالشی که از بیماران AIS حمایت کرده بود اما بهداد گفته بود کاش به جای هدر دادن آب، آب ها را برای بچه های آفریقایی بفرستیم.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

بهداد و همسرش؛ بهداد ازدواج نکرده اما چرا اخباری مربوط به همسر او منتشر شده است؟ بهداد هنرپیشه فیلم «زندگی جای دیگر است» بود. در این فیلم بهداد با یکتا ناصر ازدواج کرد.

علی کریمی

کریمی و سپاهان، بایرن مونیخ، همسر، فرزندان به کرات برای جستجو اخبار مربوط به کریمی استفاده شده اما برای او هم کلمات عجیب وجود دارد.

گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

دستگیری؛ یکی از واژه هایی است که درباره او زیاد جستجو کرده اند. علی کریمی دستگیر شده هم عنوان خبری است که در گوگل دیده می شود را یکی از مربیان پرسپولیسی روایتی از بازداشت شدن علی کریمی تعریف کرده که گفته می شود این داستان تخیلی است اما اخباری که گوگل درباره دستگیری او می دهد مربوط به خود کریمی نیست.

یکی از سایت ها که به نام علی کریمی است و سایت رسمی او نیست خبر بازداشت بابک زنجانی را منتشر کرده است و در دیگر خبرها هم کریمی درباره بازداشت زنجانی اظهار نظر کرده است.

مهران مدیری

گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

طرفداران او و برنامه هایش بیشتر سریال هایش را جستجو کرده اند؛ شوخی کردم و در حاشیه. بعضی ها دنبال اطلاعاتی از همسر او بوده اند. مهران مدیری در ماهواره هم جستجوی پررنگی داشته است. مخاطبان دنبال برنامه ای بوده اند که مدیری شبکه های ماهواره ای را سوژه طنزهایش قرار داده بود. کلمه حیران هم نشان می دهد که خیلی ها صدای او را هم پسندیده اند و به دنبال دانلود آهنگ های او بوده اند.

حسین هدایتی

ثروت، بازجویی، بازداشت و پرسپولیس؛ اینها کلماتی هستند که در کنار اسم هدایتی دیده می شوند. سوال این است که او چطور ثروتش را به دست آورده است. چقدر ثروت دارد و این پول ها مال خودش است یا نه. کلمه بازجویی این تصور را ایجاد مین کند که او بازداشت شده اما این کلمه فقط راهنمایی است تا مصاحبه او با ابراهیم افشار یکی از روزنامه نگاران برتر ورزشی خوانده شود.

 گوگل درمورد چهره های مشهور ایرانی چه می گوید؟

البته کلمه بازداشت هم جزو کلمات اولی است که گوگل پیشنهاد می کند. هدایتی مشتری پرسپولیس بود و در یک سال گذشته بحث های زیادی در این باره مطرح شد. به همین خاطر هم است که کاربران زیادی کلمه پرسپولیس را جستجو کرده اند.

منبع: هفته نامه تماشاگران امروز
آخرین بروزرسانی: یکشنبه 19 مهر 1394 12:39:04
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، تلغن ویژه 02148312