سامانه پشتیبانی 6234
بازدید: 45
کد: 166
زمان انتشار: چهارشنبه 8 مهر 1394 14:38:02

پس از ساخت موسیقی محمد رسول الله(ص)،علیه من فتوا صادر شد

 پس از ساخت موسیقی محمد رسول الله(ص)،علیه من فتوا صادر شد/اگراین پروژه را قبول نمیکردم جوابی برای خدا نداشتم


ای.آر رحمان آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله در جمع خبرنگاران گفت: به هنگام تصویربرداری فیلم سینمایی با مجید مجیدی ملاقات کردم اما باید بگویم که ما مدتها قبل از تدوین کار خود را آغاز کرده بودیم.

وی با اشاره به موسیقی فیلم افزود: در ابتدا سعی کردم موسیقی سنتی باشد البته موسیقی های غربی نیز سعی کردیم در فیلم باشد اما مجید مجیدی گفت من نمیخواهم نه زیاد سنتی باشد و نه زیاد غربی باشد بلکه می خواهم موسیقی کار به صورت بین المللی باشد تا بتوان با آن ارتباط برقرار کرد اما میخواستیم یک بدنه سنتی نیز در آن باشد.

آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله عنوان کرد: صحنه ای از فیلم محمد رسول الله که در آن عبدالمطلب برای اولین بار حضرت محمد را پیامبر می بینید و صحنه ای که مادر حضرت رسول و دایه ایشان هر دو یکدیگر را می بینند و همچنین صحنه ای که پیامبر با زنده به گور کردن دختر خردسال مخالفت می کند برای من بسیار تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: من در سینمای هالیوود و سینمایی هند بسیار کار کردم متد خاصی دارم مجیدی استانداردهایی را مدنظر داشت که در ابتدا من چیزهایی که به او ارائه می دادم را می گفت ابتدایی است او می خواست کار نهایی را همان اول بشنود من گفتم به این شکل نمی توانم و باید یک فرایندی طی شود تا به یک کار خوب برسیم.

آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله ادامه داد: من تا کنون فیلم را ندیده ام امروز تصمیم دارم این فیلم را تماشا کنم.

ی تصریح کرد: من موسیقی بیش از 130 فیلم را انجام داده ام از جمله موسیقی فیلم های چینی و هندی اما باید بگویم محمد رسول الله یکی از مهمترین آثاری است که موسیقی آن را ساخته ام محمد رسول الله تنها یک فیلم برای سرگرمی نیست بلکه یک قطعه هنری است و باعث وحدت بین مسلمانان و رفع سوء تفاهم ها می شود.

آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله تصریح کرد: برای مخاطبان غیرمسلمان این فیلم یک تجربه بی نظیر خواهد بود این اختلافات بین مسلمانان قرار دارد و من فکر می کنم که باید تمام تلاشمان را بکنیم که همه مسلمانان حاضر شوند فیلم را ببینند و پیام فیلم را ترویج کنند باید بگویم انواع و اقسام دو دلی ها در برخورد با فیلم به وجود می آید اما از همه اینها مهمتر این است که این فیلم مورد قبول حضرت رسول قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برخی می گفتند که من با ساخت موسیقی این فیلم تهدید شده ام اما باید بگویم که این تهدید نبود بلکه در خصوص من فتوایی صادر کرده بودند و گفته بودند من مرتد هستم اما باید بگویم که هیچکس حق ندارد درباره کسی قضاوت کند کار در محمد رسول الله یک همکاری خوب و پاک بود من بیشتر به این فکر می کنم و به این موضوع فکر می کنم که اگر این کار را نمیکردم خدا به من می گفت من این توانایی را به تو دادم و تو همکاری نکردی آنگاه من چه جوابی برای گفتن داشتم.

وی تصریح کرد: در هالیوود طرفداران سینمای ایران زیادند و بازتاب های اشتباهی درباره پیامبر وجود دارد شنیده ها و درک های متفاوتی در رابطه با پیامبر اسلام وجود دارد اما باید بگویم که یک فیلم بهترین سفیر در رابطه با این موضوعات خواهد بود و به نظرم اتفاق خوشایندی است که این فیلم نماینده ایران برای اسکار شده است و می تواند سوء تعبیر ها را درباره پیامبر اسلام پاک کند.

وی با اشاره به لوکیشن های فیلم خاطرنشان کرد: این فیلم برای من تجربه تکان دهنده ای بود و باید بگویم آن زمان که ما کار را انجام می دادیم من و مجید مجیدی هر دو سر لوکیشن ها روزه بودیم و باید بگویم قبل از گرفتن هر صحنه صلوات می فرستادند و این برای من جالب بود.

آهنگساز فیلم سینمایی محمد رسول الله خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این فیلم بازگو کننده فرهنگ عربی است سعی کردیم از موسیقی عربی در آن استفاده کنیم و باید بگویم موسیقی که برای پیامبر کار کردیم برکت است.

منبع: خبرنگار سینما خبرگزاری میزان
آخرین بروزرسانی: یکشنبه 12 مهر 1394 12:11:09
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، تلغن ویژه 02148312