سامانه پشتیبانی 6234
بازدید: 42
کد: 161
زمان انتشار: یکشنبه 5 مهر 1394 11:53:57

علی ضیا گزارش‌گر فاجعه منا شد

 سیدعلی ضیاء که امسال به سفر حج مشرف شده بود پنجشنبه شب دوم مهر ماه از طریق ویژه برنامه "مهر باران" شبکه پنج سیما اخباری را به صورت تلفنی اعلام کرد و گفت: یکی از کارهای ما اکنون در مکه با توجه به حادثه رخ داده در منا خدمت رسانی به حجاج است.

وی که از طرف سازمان صداوسیما به حج مشرف شده درباره آخرین آمار از کشته‌های ایرانی عنوان کرد: تا الان به ما اطلاع داده اند که بیش از ۱۲۰ نفر از زوار ایرانی کشته شده اند.

مجری برنامه "امشب"، توضیح داد که او و سایر همکاران و کاروانیان کار خود را رها کرده‌اند و به کمک رسانی به حجاج مکه مشغول شده اند.

ضیاء اضافه کرد: همانطور که اطلاع دارید ما امکانات بهتری نسبت به سایر حجاج دیگر کشورها داریم چون حجاج بعضی از کشورها از تشنگی جان خود را از دست داده اند و ما با تیم های مختلف برای این حجاج آب معدنی و سایر امکانات را ارایه می کنیم.

وی با اشاره به تیم‌های کمک رسانی که توسط ایرانی ها در مکه تشکیل شده است، اظهار کرد: حدود هفت الی هشت تیم به سرپرستی مسئولان ما تشکیل شده است که هر یک از این تیم ها شامل ۲۰ نفر می شوند و به مسلمانان سایر کشورها کمک می کنند چون پلیس عربستان هیچ کمکی انجام نمی دهند.

دریغ از آبی که به دست زائران بیت الله بدهند

سیدعلی ضیاء همچنین در جدیدترین اطلاعات و اخبار از وضعیت‌ زائران ایرانی پس از فاجعه "منا" صبح امروز سوم مهر ماه گفت: اینجا هوا بسیار بسیار گرم است و دیروز نیز نسبت به امروز بسیار گرم‌تر بود، اما متأسفانه دریغ از آبی که به دست زائران بیت الله بدهند، ما بچه شیعه‌ها وقتی ایام محرم می‌شود ایستگاه ایستگاه صلواتی آب و شربت به دست عزادران می‌دهیم اما اینجا از تکریم زائران بیت‌الله الحرام خبری نبود، آب نبود که زائران بخورند و با این که می‌دیدند که هوا گرم است اما آبی بر سر مردم نمی‌ریختند.

ضیا افزود: دیروز ما برای امدادرسانی رفتیم اما اجازه هیچ کمکی را از سوی ما نمی‌دادند حتی پزشکان هلال احمر که برای دیدن مریض‌ها به بیمارستان‌ها رفته بودند وقتی می‌بینند اجازه نمی‌دهند وارد بیمارستان‌ها شوند، پشت درب بیمارستان منتظر می‌نشینند.

این مجری تلویزیون گفت: دو تن از همکاران عزیز ما هم هنوز مفقود هستند، برخی از دوستان که آنها را در آن زمان دیده بودند می‌گویند چند پیرمرد زیر دست و پا افتاده بودند این دو نفر که می‌بینند، خم می‌شوند تا آن‌ها را از زیر دست و پا نجات دهند که خودشان زیر دست و پای بقیه گیر می‌کنند.

وی تأکید کرد: هنوز اطلاعی از این دوستان نداریم اما امیدواریم که هر چه زودتر خبر صحت و سلامتی آن‌ها را دریافت کنیم و همچنان در جستجوی آن‌ها خواهیم بود. حس انسان دوستانه ایرانی‌ها کاملا مشهود بود و به مردم دیگر کمک می‌کردند، اما متأسفانه مأموران عربستان با این که وضعیت نابسامان را مشاهده می‌کردند هیچ کاری نکرده و اقدامی نمی‌کردند.

وی در پایان گفت: حال زائران از نظر جسمی خوب است اما از نظر روحی آسیب زیادی دیده اند و هر لحظه نیز منتظر هستند تا خبری از مفقودان به آن ها برسد.

منبع: هنرآنلاین
آخرین بروزرسانی: یکشنبه 5 مهر 1394 12:10:58
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، کال سنتر : 02148312000