سامانه پشتیبانی 6234
بازدید: 109
کد: 145
زمان انتشار: چهارشنبه 18 شهریور 1394 11:14:40

رونمایی از سه سامانه موسیقی  

پایگاه های اینترنتی موسیقایی www.artimo.ir، www.6234.ir و www.Club6234.ir، در تالار شیخ بهایی دانشگاه شهید بهشتی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری پویا، در مراسم رونمایی این سایت ها که با حضور فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بابک ربوخه مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد، طالبی با تشکر از موجبان راه اندازی این سه پایگاه، گفت: هر ظرفیت جدیدی که به ظرفیت های پیشینِ عرصه ی موسیقی اضافه شود، جای حمایت دارد و دفتر موسیقی هم این حمایت ها را تاکنون داشته و با حفظ ضابطه های کار، ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به ساز و کار صدور مجوز برای آلبوم و قطعه های موسیقایی که در شوراهای شعر و موسیقی این دفتر صورت می گیرد، اظهار کرد: هر اثر موسیقی در کشور، تنها از یک جا مجوز می گیرد و آن هم، دفتر موسیقی است. ما اگر زیرساخت ها را برای دسترسی بخش بیش تری از مخاطبان فراهم کنیم، اتفاق خوبی در موسیقی خواهد بود.
افزون بر این، اگر قطعه مجوزداری بتواند در فضای مجازی راحت تر در دسترس باشد، موفق تر خواهد بود.
فریبرز سفردوست مدیرعامل مؤسسه ی شکوه موسیقی ایرانیان نیز با اشاره به اینکه یک سال است روی این پایگاه ها کار می کنند، گفت: هدف از طراحی این سایت ها، اضافه کردن تحقیق در موسیقی، بهینه سازی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، سوق دادن کارها از فضای مجازی به فضای فیزیکی، جذب مخاطب به فضای هنری، گسترش فعالیت های هنری به خارج از مرزهای کشور و در دسترس قرار دادن آثار برای عموم مردم بوده است.
وی درباره سایت آرتیمو اظهار کرد: آرتیمو، مقابله یی است با سایت های غیرمجاز، در جهت نمایش کلیپ، کنسرت و دموی آلبوم ها. این سایت طراحی شد تا قطعه و آلبوم های مجوز گرفته هنرمندان بارگذاری شوند.
سفردوست گفت: ساختار این سایت بر اساس صوت و تصویر است؛ البته این سایت مشابه های فراوانی دارد، اما کار ما این است که از استعدادهای تازه یی که مجال دیده شدن ندارند، حمایت کنیم و سایت آرتیمو این بستر را برای این هنرمندان فراهم می کند.
وی با اشاره به امکان این سایت برای پخش زنده یا ضبط شده کنسرت های موسیقی، گفت: رایگان بودن یا فروشی بودن قطعه ای بارگذاری شده روی این سایت، بسته به قراردادی است که با هنرمندان منعقد می شود؛ اما این سایت این امکان را می دهد که بتوان مخاطبان کنسرت ها را از طریق فضای مجازی افزایش داد.
وی ادامه داد: این سه سایت به صورت ابر الکترونیکی درآمده و با هم مرتبط است. سایت www.6234.ir برای فروش بلیت کنسرت ها است و سایت www.Club6234.Ir نیز باشگاهی است که هنرمندان پس از پذیرفتن مقررات سایت، می توانند اقرهای خود را بارگذاری کنند و در دسترس همگان قرار دهند.
سفردوست گفت: بخش خصوصی نباید بی کار بنشیند و منتظر ورود بخش دولتی بماند. ما حمایت بخش دولتی را داریم و در سال همدلی دولت و ملت، ما هم باید کاری کنیم.
در پایان این نشست، فرزاد طالبی و ربوخه از سه سایت موسیقایی یاد شده متعلق به مؤسسه شکوه موسیقی ایرانیان رونمایی کردند.

آدرس منبع: http://www.pooyanews.com
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 18 شهریور 1394 11:14:40
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، کال سنتر : 02148312000