سامانه پشتیبانی 6234
بازدید: 65
کد: 128
زمان انتشار: یکشنبه 8 شهریور 1394 13:48:31

حرکت ستودنی رامبد جوان


حرکت ستودنی رامبد جوان
مردم ایران، شب‌های طولانی تابستان‌شان را با «خندوانه» رامبد جوان به پایان می‌برند و لبخند بر لب، به استقبال خواب می‌روند تا فردا، روز خوبی را شروع کنند. حالا این برنامه پربیننده، در اقدامی جالب و قابل تحسین، به معرفی کتاب می‌پردازد.


مجری برنامه خندوانه که در بسیاری از قسمت‌های برنامه‌اش به میهمان‌هایش کتاب هدیه می‌داد و بینندگان برنامه را دعوت به کتاب‌خوانی می‌کرد، حالا فرصت یک مسابقه کتاب‌خوانی را فراهم کرده است. رامبد جوان در برنامه دوشنبه شب خود به معرفی دو کتاب «جام‌جهانی جوادیه» و «یک عاشقانه آرام» پرداخت و قرار است این روند، ادامه یابد.

***

«جام جهانی جوادیه» نوشته «داوود امیریان» برای گروه سنی نوجوانان است. گروهی از بچه‌های محل که فوتبال سرگرمی آنهاست، مسابقاتی با نام جام دوستی را بین محله‌های شهرشان برگزار می‌کنند و داستان به روایت این مسابقات به زبان طنز می‌پردازد.

سیاوش یکی از بچه‌های محله جوادیه که دست برقضا، زبان انگلیسی‌اش خوب است، به آلکس فارسی یاد می‌دهد (آلکس فرزند سفیر کانادا در تهران است). آلکس، ماجرای یک دوره مسابقه فوتبال را در جوادیه از زیان سیاوش می‌شنود و یک تیم از بچه‌های کانادایی را برای مسابقه معرفی می‌کند، اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود؛ تیم‌هایی از کشورهای دیگر هم از راه می‌رسند، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، چین، برزیل و... از عرب‌های کوچه مروی و بچه‌های افغانی هم، تیم‌هایی معرفی می‌شوند و به تدریج یک جام‌جهانی کوچک در جوادیه پا می‌گیرد ...

***

«یک عاشقانه آرام» نوشته نادر ابراهیمی، دیگر کتابی است که در برنامه خندوانه معرفی شد. این کتاب خوش‌خوان و دوست‌داشتنی، تجربه جدیدی از زندگی پیش روی ما قرار می‌دهد و به واسطه گفت‌وگوهای جذاب که بین شخصیت‌های اصلی (گیله مرد و عسل) صورت گرفته ما را به تفکر وا می‌دارد. ابراهیمی با آن قلم زیبایش، تأکید می‌کند که نگذاریم عشق به خاطره و عادت تبدیل شود.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

مگذار كه عشق، به عادتِ دوست داشتن تبدیل شود!

مگذار كه حتی آب دادنِ گل‌های باغچه، به عادتِ آب دادنِ گل‌های باغچه بدل شود!

عشق، پیوسته نو كردنِ خواستنی‌ست كه خود پیوسته، خواهانِ نو شدن است و دیگرگون شدن.

تازگی، ذاتِ عشق است و طراوت، بافتِ عشق. چگونه می‌شود تازگی و طراوت را از عشق گرفت و عشق همچنان عشق بماند؟

***

رامبد جوان پیش از این نیز کتاب‌های «دکتر بازی»، «چوپان معاصر»، «فرهنگ گفته‌های طنزآمیز»، «مادربزرگت را از اینجا ببر»، «آخرین موی سیاه من»، «مدیر مدرسه» و .... معرفی کرده بود و این‌بار با ایده و طرحی جدید، کتاب‌ها را به مسابقه کتاب‌خوانی گذاشته است.

علاقه‌مندان کتاب و خندوانه، می‌توانند نسخه الکترونیکی این کتاب‌ها را که فقط می‌شود در نرم‌افزار کتاب‌خوان «خط‌خوان» مطالعه کرد، از سایت www.khatkhan.com دانلود کنند و آن‌دسته از کسانی که هم‌چنان دوست دارند لذت مطالعه کاغذی را تجربه کنند، می‌توانند برای تهیه این کتاب‌ها به سایت کتاب‌خون به نشانی www.ketabkhon.ir مراجعه کنند، با شماره تلفن ۶۶۹۶۳۱۵۴ تماس بگیرند و یا کلمه «خندوانه» را به ۱۰۰۰۵۷۲۰ پیامک کنند تا کتاب‌ها برای‌شان با پیک و پست ارسال شود.

برای شرکت در مسابقه کتاب‌خوانی «کتاب‌خون نارگیله!» هم باید به سامانه *۷۸۰# مراجعه کنید و البته طبق توصیه رامبد جوان، بدون خواندن کتاب‌ها، غیر ممکن است که بتوانید جواب‌های صحیح را انتخاب کنید!

پس هم لبخند بزنید و هم کتاب بخوانید.
منبع: افکارخبر
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 9 شهریور 1394 9:58:44
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، تلغن ویژه 02148312