سامانه پشتیبانی 6234
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • لغو كنسرت‌ها، ناديده گرفتن حقوق مردم و خلافِ قانونِ اساسي است
بازدید: 44
کد: ۵۴۶۷
زمان انتشار: شنبه 6 تیر 1394 11:08:05

لغو كنسرت‌ها، ناديده گرفتن حقوق مردم و خلافِ قانونِ اساسي است

مساله‌ي لغو كنسرت‌ها به مهماني افطار رييس‌جمهور كشيده شد
 آخر هفته‌اي كه گذشت، دكتر «حسن روحاني» - رييس جمهوري- مهمان عده‌ي زيادي از مردانِ سياست از طيف‌ها و گرايش‌هاي گوناگون، روحانيان و همچنين ائمه‌ي جمعه‌ي سراسر كشور در ساختمانِ اجلاس سران بود و در اين ميان، بارِ ديگر از مساله‌ي «لغو كنسرت‌ها» كه اين روزها به عنوانِ يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي اهالي موسيقي و همچنين مخاطبان درآمده است، صحبت شد.

حجه‌الاسلام و الفمسلمين اديب – استاد حوزه و دانشگاه- در اين جلسه خطاب به يازدهمين رياست جمهوري ايران گفت:«بنده از رييس جمهوري محترم به عنوان مجري قانون اساسي مي‌خواهم كه در كنار حراست از دستاوردهاي علمي و فناورانه‌ي نظام، تعريفي دوباره از راهكارهاي چگونگي دفاع از حقوق مردم بر اساس قانون اساسي ارايه دهد، چرا كه شاهد آن هستيم كه متاسفانه بر اساس تعاريف و استنباط‌هاي غلط گاهي حقوق مردم ضايع مي‌شود كه نمونه‌ي آن تعطيلي كنسرت‌هاي قانوني و مجوز دار است. اين ناديده گرفتن حقوق مردم و خلافِ قانونِ اساسي است.»

پيش از اين رييس‌جمهور نيز به شكل مستقيم در اين خصوص اظهار نظر كرده و اين مساله را بيان كرده بود كه: «از نظر ما مجوز قانونی زمانی که صادر می‌شود، لغو آن مجوز از طرف دستگاه‌هایی که به شكل قانوني حق اینکار را ندارند، کاملاً نادرست است.»

او همچنين چندي قبل در جمع مردم بجنورد، به اين مساله اشاره كرد كه: «ما ملتی می‌خواهیم که به ارزش‌های اسلامی ایمانی و اخلاق احترام می‌گذارد‌. ما همچنین ملتی شاد و مردمی زنده می‌خواهیم. در این استادیوم ورزشی وقتی نام امام هشتم برده می‌شود روحتان پرواز می‌کند و احساسات خود را نشان می‌دهید و اینجا سراسر معنویت و اخلاق می‌شود. همینجا اگر قطعه موسیقی نواخته شود و شما شاد شوید اشکالی دارد؟ مگر ما با شادی مردم مخالفیم؟ ما ملتی رشید و شاد می‌خواهیم. موسیقی ‌، ادب‌، فرهنگ و شعر از سرزمین ایران و خراسان شمالی‌ به کل آسیای مرکزی‌، قفقاز و سایر مناطق رسوخ کرده است.» همچنين به قول «علي رهبري»، حسن روحاني تنها رييس‌جمهوري در جهان است كه درباره‌ي اركسترها اظهارنظر كرده است.
منبع: musicema
آدرس منبع: http://www.musicema.ir
آخرین بروزرسانی: شنبه 6 تیر 1394 11:08:05
 پشتیبانی آنلاین سامانه های 6234 ، تلغن ویژه 02148312