باشگاه هواداران ایرانیان
بازدید: 2
کد: 1110
زمان انتشار: چهارشنبه 13 آذر 1398

تولید آلبوم و تک قطعه

تولید آلبوم و تک قطعه

ساخت آلبوم موسیقی از تخصصی ترین مراحل ساخت آهنگ و انتشار آن است . ساخت آلبوم موسیقی تخصصی و اصولی میتواند در کیفیت و پیشرفت دارنده آلبوم موثر باشد. در استودیو شباهنگ ساخت آلبوم موسیقی حرفه ای به عنوان مهم ترین پروسه در نظر گرفته شده و در آن از متخصصین و اساتید ساخت آلبوم موسیقی بهره برده می شود.

معمولا اولین قدم برای ساخت یک آلبوم یا یک آهنگ پیدا کردن یک آهنگساز مناسب باشد. اما سوال این جا است که آهنگسازان معمولا چقدر برای کارشان دستمزد ‌می‌گیرند؟ در بازار ساخت موسیقی معمولا آهنگسازان سه رتبه دارند؛ آهنگسازان درجه یک، درجه دو و درجه سه!

هر آلبوم موسیقی از اولین جرقه‌های شکل‌گیری و آغازش در ذهن آهنگساز تا زمان رسیدن به دست مخاطب مسیری طولامی را طی می‌کند، مسیری که برای تولید کننده اثر، هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را به همراه دارد. و با آنکه هزینه‌های معنوی نقشی بسزا برای هنرمندان دارد، اما این سرمایه‌گذاری و برگشت یا عدم برگشت هزنه های مالی است که مهمترین دغدغه آهنگسازان و تهیه کنندگان را شکل می دهد .

پژمان بلورچی تهیه‌کننده موسیقی و مدیر نشر نهاله رودکی درباره روند تولید آلبوم موسیقی می‌گوید: در مسیر تولید یک اثر هنری آهنگساز یا پردازنده ملودی، به دو حالت عمل می‌کند. در روش اول آهنگ ابتدا ساخته و تنظیم می شود، سپس به ترانه‌سرا و شاعر برای سرودن شعر و اضافه شدن به آهنگ مراجعه می گردد؛ و در روش دوم آهنگساز از ابتدا ملودی را بر روی شعر معینی می‌سازد. در هر دو حالت،بعد از گذشت مرحله اول اثر برای آهنگسازی و تنظیم توسط خود آهنگساز یا تنظیم‌کننده دیگری که از نظر حسی و فکری به آهنگساز نزدیک باشد تنظیم می‌ رود، سازبندی اثر در تنظیم بسته به اجماع نظر آهنگساز و تنظیم‌کننده دارد.

آدرس منبع: http://www.musiciranian.ir/
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 13 آذر 1398 9:09:39
 گروه پشتیبانی سامانه های 6234